UMRE VİZESİ İÇİN GEREKEN EVRAKLAR

Kurumsal

UMRE VİZESİ İÇİN GEREKEN EVRAKLAR

İSTENİLEN BELGELER


Pasaport (En az 1 Yıl süreli)

Kimlik fotokopisi (arkalı önlü)

1 Adet vesikalık fotoğraf 

45 yaşın altındaki bayanlar eşi ile gidecekler için Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Yalnız giden bayanlar (45 yaş altı) için evli ise eşinden, bekâr ise babalarından gideceği kişi  (1.Derece yakını, baba, erkek kardeş, amcası…) için noterden alınan muvafakatname ,götürenin de götürüp getireceğine dair taahhütname.


MUVAFAKATNAME ÖRNEĞİ


01.01.1960 İstanbul doğumlu Ali ve Fatma oğlu-kızı Ahmet YILDIZ , eşim Ayşe YILDIZ 'in Umre amacı ile Suudi Arabistan'a ( gideceği beyin mutlaka 1.dereceden akraba olması şartı ile, babası-oğlu-amcası-dayısı-kayınpederi vs.) gidip gelmesine muvafakat ve rızam vardır.


TAAHHÜTNAME ÖRNEĞİ


01.01.1960 İstanbul doğumlu Ali ve Fatma oğlu-kızı Ahmet YILDIZ, annem-halam-teyzem - yeğenim-kayınvalidem-gelinim vs. Ayşe YILDIZ 'i beraberimde Umre amacı ile Suudi Arabistan'a götürüp getireceğimi ve her türlü masraflarını karşılayacağımı beyan ve taahhüt ederim.


ÖNEMLİ NOTLAR


Bir çocuk(bay-bayan) 18 yaşından küçük ise Anne ve Babası (her ikisi) yanında olmadan umreye gitmesine Suudi makamları tarafından izin verilmemektedir.

 

18 Yaşın altındaki çocuklar için anneleri mahrem olarak kabul edilmemektedir. Muhakkak 1. dereceden bir erkek mahrem ile gidilmelidir.

 

Umre vizesinin sahip olunabilmesi için, pasaport bilgilerinin Suudi Arabistan'a gönderilmesi ve oradan bir onay numarasının alınması gerekmektedir. Bu sebepten dolayı, hareket tarihine 20 gün kalana kadar kayıt işlemi bitirilmesi gerekmektedir. Umreye gitmeyi düşünen sayın yolcularımızın bu konuyu dikkate almalarını rica ederiz. 45 yaşın altındaki bayanların, yanlarında mahrem (birinci derece erkek yakını) bulunmaksızın, Suudi Arabistan'a gitmelerine Suudi makamları tarafından izin verilmemektedir.


NOT


Evraklar  gidiş  tarihinden en  geç  25 önceden  ofisimize teslim  edilmelidir.

 

Yabancı Pasaportu olup (T.C. vatandaşı olmayan) umreye gitmek isteyenlerin Türkiye'de oturumu olması gerekmektedir.

 

Bütün evraklar verilmiş olsa da firmamız vize garantisi veremez.  *Rahatsızlığı olanlar aile bireylerinden biri ile umre seyahatıne katılabilirler aksı durumunda umre turuna kaydı alınmıyacaktır.Şayet rahatsızlığı bilgimiz dışında ve kaydı alınıp tura katılırsa kayıp olma ve  başına gelecek herhangi bir durumdan ACENTAMIZ ve  yetkililerimiz sorumlu değildir.